BİMDE NEDEN İKİ KAPI VAR

Bim’de neden iki kapı var konusu son zamanların en merak edilen konusu! Diğer marketlerde tek kapı olduğu halde Bim’de neden iki kapı var? Sosyal medyada gündem olan konuyla ilgili ilginç fikirlerle karşılaşmak kaçınılmaz. Peki bimde neden iki kapı var? Gelin beraber öğrenelim..

Bim Tarihi

Bim(Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi) 1995 yılında 21 mağaza ile sektöre giriş yaptı. 1997 yılında Türkiye’nin ilk özel marka ürünü olan Dost sütü tüketicinin beğenisine sundu. 2009 yılında Fas’a açtığı mağazayla ilk yurtdışı operasyonunu başlattı. 2012 yılında BİMcell’i tüketicilerine sundu.2013 yılında Mısır’a açtığı mağaza ile yurdışındaki hizmet verdiği ülke sayısını ikiye çıkardı. 2015 yılında yeni bir perakende konsepti olan File mağazasını açtı. 2020 yılında mağaza sayısını 8000’e çıkaran Bim, Türkiye genelinde ciroda en büyük paya sahip olan şirket!

Bim’de Neden İki Kapı Var?

Sosyal medyanın merak konusu bimde neden iki kapı var? Bimde neden iki kapı olduğu ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmakta! İşte o iddialardan bazıları:

  • Bim’in ürün tedarikçilerinde bu iki kapıdan dışta olanının anahtarı bulunuyor. Bim’e gece geç saatlerde ya da erken saatlerde, kapalı olduğu saatlerde malı indiren kamyoncular kapıyı açarak getirdikleri ürünleri buraya bırakıp gidiyor. Bim çalışanları marketi açtıklarında bu ürünleri alıp market raflarına veya depoya yerleştiriyorlar. Tabiiki gerçek nedeni bu değil.
  • Bir diğer iddia ise, yalıtım. İçerideki havanın dışarı çıkmasını ve dışarıdaki havanın içeri girmesini engelliyor. Böylece market içindeki havanın ideal derecede kalmasını sağlıyor. Gerçek nedeni bu da değil tabii. Öyle olsa çıkış kapısının da iki kapılı olması gerekmez miydi? İddialar sürüp gidiyor ama ben sizleri daha fazla merakta bırakmak istemiyorum.

Bim’de neden iki kapı var sorusunun gerçek cevabı güvenlik. Marketin giriş kapısı sadece dışarıdan açılabiliyor ve ilk kapıdan içeri yani kabine girdiğiniz andan itibaren artık dışarı çıkamıyorsunuz. İkinci kapıyı da geçerek içeri girmek zorunda kalıyorsunuz. Şimdi, ne var ki bunda diye düşüneniniz olabilir. Tabii ki normal alışveriş yapmak üzere gelenler için bu bir problem değil. Fakat hırsızlar için biraz can sıkıcı. Kasaların çıkış kapısının hemen dibinde olmasından dolayı hırsızlar çıkış kapısını kullanmayı tercih etmiyor. Özetle kasiyerin giriş kapısını sürekli kontrol altında tutması mümkün olmadığından hırsızlar için tek yol olarak giriş kapısından çıkış yapmak kalıyor. Tabii hırsızların giriş kapısından çıkması o kadar da kolay değil! Giriş kapısının hem iki tane olmasından hem de içeriden açılmıyor olmasından hırsızlar yakayı ele veriyor. Bazen iki kapı arasında yani kabin içinde kalakalıyorlar. Bu süre içerisinde de mağaza çalışanları tarafından fark edilen hırsızlar amacına ulaşamadan eli boş olarak marketten ayrılmak zorunda kalıyorlar.

Not:En güzel kazanç alın teriyle kazanılan ve emek harcanarak elde edilen kazançtır.

admin:
whatsapp
line